menu

CZ | EN

« Zpět

DŮM A JEHO STAVEBNÍ ŘEŠENÍ

REZIDENCE NA HŘEBENKÁCH JAKO PROJEKT NOVÉHO MODERNÍHO BYDLENI

 

Na první pohled se může zdát, že projekt Rezidence Na Hřebenkách sestává ze dvou budov. Nicméně se jedná o jednu stavbu, která je propojena v podzemních podlažích, avšak ve vyšších patrech se dělí na dvě hlavní části.
 

V oddělené západní „věži“ domu, tzv. sekci A, se nachází pouze 9 bytů. Na jednotlivých patrech je tak jeden nebo maximálně dva byty. Jsou zde jihozápadně a severozápadně orientované bytové jednotky. Východní, větší část domu je pro zajištění soukromí dále rozdělena na sekci B a sekci C. Prostřední sekce B nabízí 11 bytových jednotek. Nejvíce bytů se nachází v sekci C. Všechny obývací pokoje bytů jsou jižně orientované a ve vyšších patrech mají výhled do smíchovského údolí. Většina ložnic je naopak orientována na klidnou, severní stranu. Na každém patře jsou maximálně tři byty.
 

Každá ze tří sekcí domu má vlastní vstup z ulice U Okrouhlíku. Pro zajištění pohodlí je v každé výtah a únikové schodiště, tyto prochází celým domem od posledního podlaží až do suterénních garáží s parkovacími stáními.

Projekt Rezidence Na Hřebenkách zcela využívá všechny výhody svého umístění do jižního svahu Strahovského kopce. Zajímavá architektura domu s postupně se rozšiřujícími podlažími zajisťuje přirozené zastínění a soukromí. Poslední dvě patra ustupují a vytvářejí prostorné terasy.
 
Zcela v zemi skryté druhé podzemní podlaží nabízí dostatek parkovacích stání. Z 55 míst je část realizována pomocí parkovacích zakladačů. V tomto prostoru se též nachází centrální plynová kotelna, která zajistí ohřev teplé vody a vytápění domu.
 
Jižní část podlaží nacházejícího se nad suterénními garážemi je již obytná. K bytům v tomto patře náleží prostorné předzahrádky. V severní části tohoto podlaží, která je ještě z části pod zemí, se nachází sklepní kóje. V této úrovni je také vstup do části A domu z ulice U Okrouhlíku. Do sekce B a C je vstup ze stejné ulice, ovšem o jedno nadzemní podlaží výše. Dalších 5 podlaží je již výhradně obytných.
 
Prohlédněte si fotografie domu v sekci Galerie.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace